دسته بندی مطالب
ضرورت تقویت و افزایش سطح فرهنگ ایمنی در صنعت برق
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: تقویت و افزایش سطح فرهنگ ایمنی در صنعت برق ضروری است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: تقویت و افزایش سطح فرهنگ ایمنی در صنعت برق ضروری است.

 
 
 

 محمد اله‌داد در آیین احراز سمت سرپرستان اکیپ های اجرایی بابیان این مطلب ،افزود:تقویت و افزایش سطح فرهنگ ایمنی که همان نظام باورها و ارزش‌های مشترک یک سازمان، نسبت به ایمنی کار است امری مهم و بسیار ضروری است زیرا توجه به این مهم سبب ارتقای سلامتی نیروی انسانی شاغل در سازمان می‌شود.

وی گفت: بهترین راهکار برای مقابله با حوادث ناشی از کار، پیشگیری قبل از حادثه است، مطالعه و بررسی همه جانبه محیط کار، تجزیه و تحلیل حوادث به وقوع پیوسته، کنترل و نظارت و آموزشی و بررسی اثربخشی آن نقش مهمی در کاهش و پیشگیری حوادث دارد.

اله داد افزود: بحث ایمنی و سلامت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است به خصوص در صنعتی که نخستین اشتباه در آن صنعت ممکن است آخرین اشتباه باشد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی بیان کرد: نیروی انسانی مهمترین سرمایه هرسازمان است و هر اقدامی که در هر سازمانی دنبال می شود بر پایه نیروی انسانی می باشد و تجربه نیروی انسانی بر محور خدمات و تخصص می باشد .

اله داد  با بیان اینکه بخش توزیع جزو مشاغل مخاطره آمیز محسوب می شود افزود: برق فرصت تجربه اندوزی به ما نخواهد داد.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی هم  با اشاره به اینکه همه ساله شاهد حوادث ناگوار بسیاری در بخش های مختلف کشور در بخش توزیع هستیم تصریح کرد: همه این حوادث با شکل های به ظاهر متفاوت در بخش های مختلف کشور تکرار می شود.

محمد مرادی  افزود: با بکاربستن نکات ایمنی و حفظ آرامش در محیط کاری و خانواده توسط کارکنان، این اطمینان را در ما ایجاد می شود تا هیچ اتفاقی برای مجموعه پیش نیاید.

وی ایمنی را فرهنگ تلقی کرد و گفت: فرهنگ نیاز به کار بسیار دارد و بزرگترین عامل حادثه را سهل‌انگاری و عدم آگاهی در زمینه خطر معرفی کرد.

 
 
 
 

مدیر دفتر ایمنی وکنترل ضایعات شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی هم گفت: دفتر ایمنی وظیفه مهم حفظ سرمایه انسانی را بر عهده دارد و البته مقوله ایمنی تنها به به دفتر ایمنی مرتبط نمی شود بلکه بایستی به یک فرهنگ جاری مبدل شود و تمامی کارکنان واحدهای شرکت توزیع نیروی برق استان ،ایمنی را رعایت کنند.

علی عزیر آبادی ،اهدای بازوبند به سرپرستان ایمنی را براساس تجربه ، مهارت و آزمون صورت خواهد گرفت،افزود : ایمنی بحث مهم می باشد و از پیچیدگی های خاص خود برخوردار است .

تاریخ:
1400/08/19
تعداد بازدید:
611
منبع:
Powered by DorsaPortal