دسته بندی مطالب
برخورد جدی دادستانی استان مرکزی با استخراج کنندگان غیرمجاز رمز ارز دیجیتال
دادستان استان مرکزی گفت: برخورد جدی دادستانی استان مرکزی با استخراج کنندگان غیرمجاز رمز ارز دیجیتال ادامه دارد.

دادستان استان مرکزی گفت: برخورد جدی دادستانی استان مرکزی با استخراج کنندگان غیرمجاز رمز ارز دیجیتال ادامه دارد.

ربیع الله قربانی در دیدار با مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی افزود:اقدامات جهادی مبارزه با استخراج رمز ارزها و سارقین تجهیزات برق با هدف کاهش مصرف انرژی و شناسایی و جمع‌آوری انشعابات غیرمجاز توسط شرکت توزیع برق و نیرو انتظامی  و مراکز قضایی استان روزانه انجام می شود.

وی بابیان اینکه افزایش قیمت فلزات بر رشد قیمت های تجهیزات برق اثر گذار بوده است ،افزود: دادستانی با تمام پتانسیل های موجود برای حفاظت و صیانت از اموال بیت المال اقدام می کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی هم در این دیدار بابیان اینکه 6 درصد برق استان مرکزی توسط ماینرها مصرف می شود،افزود: جمع‌آوری مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز، از مهمترین محورهای تعیین شده برای کاهش مصرف برق و کمک به کاهش خاموشی در پیک تابستان امسال است.

محمد اله داد با اشاره به بافت صنعتی و کشاورزی استان مرکزی نیز گفت: برخی ساختمان‌ها و فضاهای بلااستفاده که از انشعاب برق برخوردارند با توجه به ارزان بودن برق در کشور به عنوان مزارع استخراج غیرمجاز رمز ارز استفاده می شوند که مصرف بالایی نیز دارند.

وی با اشاره به همکاری تنگاتنگ شرکت توزیع نیروی برق مرکزی با دستگاه‌های قضایی و انتظامی در شناسایی و برخورد قانونی با متخلفان در این زمینه، گفت: سوءاستفاده برخی مشترکان از انرژی برق و اقدام به استخراج رمزارز، طی یکسال گذشته منجر به خسارت قابل توجهی به شرکت توزیع برق شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی با اشاره به توقیف 15 هزار و 700 دستگاه ماینر در استان مرکزی گفت: این میزان دستگاه ماینر توقیف شده بالغ بر 40 مگاوات برق مصرف می کند که عدد بسیار بزرگی است و چون به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کند مصرف برق بالایی دارند که بخش اعظمی از انرژی را شامل می شود.

تاریخ:
1400/04/27
تعداد بازدید:
447
منبع:
Powered by DorsaPortal