دسته بندی مطالب
تاکید نماینده ولی فقیه در استان مرکزی برصرفه جویی در مصرف آب و برق
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: صرفه‌جویی در مصرف آب و برق باتوجه به شرایط کنونی کشور و بحران خشکسالی تکلیف همه شهروندان است.


نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: صرفه‌جویی در مصرف آب و برق باتوجه به شرایط کنونی کشور و بحران خشکسالی تکلیف همه شهروندان است.

آیت‌الله « قربانعلی دری‌نجف‌آبادی» در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه اراک افزود: کشور در کنار مشکلات مختلف، امروز با بحران کمبود آب و برق همراه شده و نیاز است برای عبور از وضعیت همه کمک کنند.

 
 
 

خطیب جمعه اراک اظهار داشت: کمبود 10 هزار مگاوات برق در کشور جدی است و اگر در زمستان و پاییز امسال هم بارندگی نباشد و آب سدها هم که روبه اتمام است، تکلیف آینده چیست.

وی گفت: فعالیت رمزارزهای غیرمجاز در این شرایط مبنای منطقی ندارد و باید در این راستا نظارت بیشتری صورت گیرد.

ضرورت تغییر مدل رفتار مصرفی مشترکان آب و برق

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی هم گفت: مصرف بی رویه آب و برق در کشور، وزارت نیرو را با یک چالش جدی روبرو کرده است.

محمد اله داد بابیان اینکه 82درصد تولید برق از نیروگاه های حراراتی ،یک درصد از طریق انرژی های تجدید پذیر و 16درصد از طریق سدها و نیروگاه های برقابی تامین می شود،افزود: با کاهش 50درصدی بازندگی در سال جاری در تامین برق با مشکل مواجه شده ایم .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی هم در این دیدار بابیان اینکه 6 درصد برق استان مرکزی توسط ماینرها مصرف می شود،افزود: جمع‌آوری مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز، از مهمترین محورهای تعیین شده برای کاهش مصرف برق و کمک به کاهش خاموشی در پیک تابستان امسال است.

محمد اله داد با اشاره به بافت صنعتی و کشاورزی استان مرکزی نیز گفت: برخی ساختمان‌ها و فضاهای بلااستفاده که از انشعاب برق برخوردارند با توجه به ارزان بودن برق در کشور به عنوان مزارع استخراج غیرمجاز رمز ارز استفاده می شوند که مصرف بالایی نیز دارند.

وی به مدیریت مصرف برق نیازمندعزم ملی است ،افزود: تغییر مدل رفتار مصرفی مشترکان برای تعدیل مصرف برق تاکید کرد و گفت: مدیریت سمت تقاضا راه‌حلی قابل اعتماد برای پاسخ‌دهی به رشد تقاضای انرژی در آینده است.

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان مرکزی گفت: 101 میلیارد ریال پاداش به مشترکان همکار در طرح های پیک سایی توزیع برق استان مرکزی در برنامه پاسخگویی بار سال 99 مشارکت داشتند، پرداخت شده است.

اله داد با اشاره به افزایش 20درصدی مصرف برق تاکید کرد و افزود:با 10هزار مگاوات مصرف اضافه ،حدود 10میلیارد دلار نیاز سرمایه گذاری است که تامین این مبلغ هنگفت در شرایط اقتصادی کشور دشوار و غیر ممکن است پس مدیریت مصرف برق نیازمند عزم ملی است.

 


 

تاریخ:
1400/04/27
تعداد بازدید:
587
منبع:
Powered by DorsaPortal