دسته بندی مطالب
استان مرکزی دارای ظرفیت های بسیاری برای احداث نیروگاه های خورشیدی است
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی گفت: استان مرکزی دارای ظرفیت های بسیاری برای احداث نیروگاه های خورشیدی دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی گفت: استان مرکزی دارای ظرفیت های بسیاری برای احداث نیروگاه های خورشیدی دارد.

محمود محمودی در نشست نوروزی با نماینده اراک ،خنداب و کمیجان با بیان این مطلب افزود: ناترازی تولید و مصرف در سال‌های اخیر از سویی و افزایش آلودگی هوا از سوی دیگر دولت‌ها را بر آن داشته که تغییر نگرش جدی در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر را در دستور کار خود قرار دهند .

وی با اشاره به اینکه به کارگیری انرژی‌های تجدیدپذیر و هدف گذاری در این حوزه با سرعت در حال پیشرفت است، گفت: دستورالعمل و بسته‌های حمایتی ویژه‌ای در این راستا لحاظ شده است.

محمودی افزود: اعطای تسهیلات ویژه انرژی‌های تجدیدپذیر با معرفی سازمان صنعت، معدن و تجارت به بانک‌ها و همچنین خرید تضمینی انرژی تولیدی از سوی وزارت نیرو، فرصت خوبی برای سرمایه گذاری متقاضیان در این حوزه است.

 نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت مدیریت مصرف در تمامی موارد چه در صنعت، کشاورزی و خانگی اظهار کرد: آنچه مهم به نظر می‌رسد آن است که باید بیش از آنچه که به تولید و توسعه پرداخته می‌شود، بیشتر به مدیریت مصرف پرداخته شود، چرا که منابع محدود کشور، رویکرد اقتصادی و ضرورت بهینه سازی در مصرف حکم می‌کند برای مدیریت بهینه مصرف تلاش ویژه‌ای صورت گیرد.

علی اکبر کریمی با تاکید بر لزوم بهره‌گیری مناسب از ظرفیت‌ها و امکانات موجود ادامه داد: متاسفانه میزان مصرف در کشور نسبت به نرم‌های جهانی بسیار بالاتر است که بخشی از آن مربوط به مصرف غلط مردم و بخش دیگر مربوط به استاندارد پایین و به روز نبودن امکانات و تجهیزات است.

 

وی افزود: نیروهای خدوم شرکت توزیع برق در تمامی شهرهای استان تحت هر شرایطی همیشه آماده خدمت‌رسانی به هم استانی‌های خود هستند و این موضوع شایسته تقدیر است.

 

کریمی گفت :حاصل دستـرنج تمامی کارکـنان صنعت برق از تولید تا توزیع به صـورت شبانه روزی در اختیار مردم است و تلاش و مساعی افرادی که در این عرصه فعالیت می کنند بسیار ارزشمند و مقدس است.


تاریخ:
1403/01/11
تعداد بازدید:
120
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal